Web stránka z knihy Chobotnička - Ide o fikciu !!! - Prepojenie knižného príbehu s webstránkou
Move your mouse over me

Fikcia a život

Diskusia ku knihe

Fikcia a život

Poslaťod PerunAdmin » Pia 10. Apr 2015 10:51:52

Diskusia čo je fikcia a život
PerunAdmin
Administrátor
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 11:35:20


Re: Fikcia a život

Poslaťod Dragon » Str 29. Apr 2015 19:40:47

Vychádzal som pred pár dňami z parkoviska od "Danubie" v Petržalke (Carrefour) a mal som pocit, že sa už točí film podľa tejto knihy:). Udialo sa presne to, čo autor opisuje na úvod knihy, teda udalosti, ktoré ten skvelý knižný príbeh odštartovali. Dve autá predo mnou sa "tmolil" pán s novozámockou ŠPZ-kou. Viditeľne bol stratený. Odrazu sa za ním objavilo "čosi" veľkolepo biele a vytrúbilo ho. Malo to bratislavskú ŠPZ-ku s "ľahko zapamätateľným číslom". Neviem, či pán z Nových Zámkov nejakou gestikuláciou reagoval na pána Bratislavu, ten sa však odrazu prestal ponáhľať a vôbec ho nezaujímalo, že zastavil premávku za sebou. Nabúchaný, potetovaný, hrubokrký "borec," ktorému už pre všetku svalovú hmotu neostalo v hlave miesto na mozog, vyskočil zo svojho "káru" a vrhol sa k pánovi, ktorý vystrašený vystúpil z auta. Na hlave mal šediny, vekovo bol asi raz taký starý, ako ten "nabúchanec" a kebyže mu vidím do očí, tak tam nepochybne zbadám zdesenie. "Ujo" vystrašené stál a "nabúchanec" gestikuloval, rozhadzoval rukami (to mu mozog ešte dovolil) a svoje teatrálne a bezduché vystúpenie ukončil náznakom rany päsťou, pričom sa zahnal na staršieho pána. Ten sa tak zľakol, že o krok ustúpil. "Borec" sa v tej chvíli viditeľne duševne odbavil, nasadol do svojho bieleho veľkého "čohosi" a za zvukov štartujúcej rakety odfrčal do útrob Petržalky. Mal som stiahnutý žalúdok, keď som si uvedomil, že to nie je kniha, ale realita. A v podstate je takou, literárne možno trochu nadnesenou, nie však nemožnou i celá Chobotnička. Skvelý debut, pri ktorom si čitateľ uvedomí, že v tomto "nasranom svete" roku 2015 sa mu niečo také môže pritrafiť, ani nevie ako.
Dragon
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 29. Apr 2015 19:24:34



Späť na O knihe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron